Safety & Care with Covid-19

Safety & Care

Safety & Care

The well-being and safety of our Customers and Employees is our first priority. 

We are continuously  following relevant health department guidelines as well as having our staff fully vaccinated.

As such, we are also closely monitoring CDC guidance and will adjust our stance accordingly.

For more information on preventative measures, health updates and additional information about COVID-19, please visit the CDC (Center of Disease Control) website here: https://www.cdc.gov/coronavirus.

Covid-19 Event procedures

With COVID-19 still in our environment, we may close and reopen if quarantine is required.

If an employee has symptoms or tested positive prior to or on the event date, we will inform the customer and offer alternative options.

We will require customers that have Covid-19 related symptoms or tested positive, to notify us of the issue as soon as possible, not limited to a day of diagnosis. . We reserve the right  to reschedule or suggest a rental curbside drop off option with relevant setup instructions.

Our rights

-Chookha staff are not able to stay to assist an event during the party time.

-In-person meetings are not offered during the Pandemic.

-Our setup up package includes our initial set-up of decorations, and a return to the office or outside remote location until time of  breakdown of the event.

-Our staff will wear masks during the event setup.

-Customers and their guests must  practice social distancing and wear masks as much as possible whether the event is indoor or outdoor when interacting with our staff.

-Customers and their guests cannot ask our staff to remove the masks during the event whether the event is indoor or outdoor.

Resolution options due to quarantine with Covid-19
Cancellation / Refund
14-8 days prior to the event

When Chookha and Customers both agree to cancel the event due to Covid-19 issue, customers can request cancellation of the reservation before the event.

A full refund is available when there is no design work or purchasing from other vendors.
If there is any design work or purchasing from other vendors at the time of request, there will be a deduction of the amount of work/purchasing from the paid amount.

 

7 days -1 day prior to the event

When Chookha and Customers both agree to cancel the event due to Covid-19 issue, customers can request cancellation of the reservation before the event.

The 70% of payment will be refunded when there are no design work or purchasing from other vendors.
If there is any design work or purchasing from other vendors at the time of request, there will be a deduction of the amount of work/purchasing from the refund amount.

on the event

Refund is not available.

If the cancellation is requested by Chookha, a full refund is available regardless of the timeline.

Reschedule
14-8 days prior to the event

When Chookha and Customers both agree to reschedule the event due to Covid-19 issue, a customer may request a new desired date unless already booked within 2 months. There is no rescheduling fee.

7 days -1 day prior to the event

When Chookha and Customers both agree to reschedule the event due to Covid-19 issue, may request a new desired date unless already booked within 2 months. There is a $200 rescheduling fee.

If the rescheduling is requested by Chookha, there is no rescheduling fee regardless of the timeline.

Switch to a rental plan

When Chookha and Customers both agree to reschedule the event due to Covid-19 issue, customer requests to switch plan to a rental option. Depending on the plan that customers reserve, the paid invoice will be updated to a rental plan that matches their setup plan.

Delivery/Pick up may be available with an additional fee. There will be a deposit($150 and up) for a rental plan. Deposit will be refunded after the rental is returned (After an inspection).

FAQS

XGT Panel

Panel içinde şifre var ve hatırlayamıyorum. Nasıl açarım?


Panelde daha önceden şifre koyulmuş ve programa erişmek istiyorsanız şifreyi bilmeniz gerekmektedir. Hatırlayamadığınız takdirde panel içerisinde yüklü olan programa erişmeniz mümkün değildir.
XGT Panel'de Program monitör özelliği nedir? Nasıl kullanırım?


Program monitör özelliği XGK ve XGB serisi PLC ler için geliştirilmiş olan bir özelliktir. Bu özellik sayesinde ; PLC içerisinde bulunan program Panel ekranına yansıtılabililir, izlenebilir. Değişken değerleri izlenebilir ve değerleri değiştirilebilir. Bu özelliği kullanmanız için yapmanız gerekenleri ekteki dosyadan inceleyebilirsiniz.

Dosya: HMI_011.pdf
USB bellek ile nasıl program yüklerim/çekerim?


Panellerin arka kısmında bulunan USB girişine bir USB bellek takarak panel içerine program yükleyebilir ya da içerisinde bulunan programı USB bellek içerine kaydedebiliriz. USB bellek ile program yükleme/çekme yöntemini ' ' kısmında ayrıntılı şekilde bulabilirsiniz.

Dosya: HMI_012.pdf
Panelde RTC(Reel Time Clock) ve Tarihi ayarlayıp yeniden başlattığımda, tarih ve saat için tüm ayarlar sıfırlanıyor. Bu neden kaynaklanıyor, ne yapmalıyım?


Ürünü yeni almış iseniz panelin arkasında bulunan pili aktif etmeniz gerekmektedir. Eğer yeni bir ürün değil ise pilinizin durumunu kontrol edin. Piliniz zayıflamış ise değiştirmeniz gerekmektedir. Pili nasıl aktif edeceğiniz ekteki dosyada gösterilmiştir.

Dosya: HMI_014.pdf
HMI da pili nasıl aktif edebilirim ?


Pili nasıl aktif edeceğiniz ekteki dosyada gösterilmiştir.

Dosya: HMI_015.pdf
HMI da dokunmatik düzgün çalışmıyor. Kalibrasyonunu nasıl yapabilirim?


Panel üzerinde herhangi bir noktaya dokunduğunuzda farklı bir nokta algılıyorsa kalibrasyon yapmanız gerekmektedir. Kalibrasyon yapmak için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_016.pdf
Ekranın üst kısmında '' PLC(0 ) Timeout'' şeklinde hata alıyorum. Anlamı nedir? Neyi kontrol etmeliyim?


Bu hata Panel ile haberleştiği bir kontrolcü arasında haberleşme sağlanamadığını göstermektedir. (0) yazması XP Buılder programında ayarlanmış olan 0(Sıfırıncı) kontrolcüye ait olduğunu göstermektedir. Lütfen bağlantı şeklinizi ve haberleşme ayarlarınızı kontrol ediniz.

Dosya: HMI_017.jpg
LS marka HMI ile farklı marka bir ürünü haberleştirmem mümkün müdür?


LS panel ile farklı markalara ait ürünlerinizi haberleştirmeniz mümkündür. Kontrolcü ayar kısmından haberleştirmek istediğiniz ürünün marka-model ve haberleştirmek istediğiniz protokolü seçmeniz yeterli olacaktır. Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_018.pdf
HMI da sayfa geçişlerinde yavaşlama oluyor. Sebebi nedir?


HMI ile kullandığınız ürün arasında haberleşmeden kaynaklanan bir sorun olabilir. Haberleşme parametrelerinizi ve ayarlarınızı kontrol ediniz. HMI sayfalarında harici şekilde eklemiş olduğunuz grafik ve objelerin yüksek boyutta ve o sayfada sık kullanılması da yavaşlama etkenlerinden biridir.
HMI üzerinde bulunan filmi çıkardım. Ekran zarar görür mü?


HMI ekranı üzerinde bulunan saydam film koruma amaçlı takılmamıştır. Filmi çıkartıp kullanmanız tavsiye edilmektedir. Ekran kalibrasyonunu etkileleyen faktörlerden biridir.
HMI da arıza olduğunda tamir işlemleri için servisinize nasıl ulaşabilirim?


Ürününüzde arıza olduğunu düşünüyor iseniz lütfen servisimiz ile irtibata geçiniz. Servis iletişim bilgileri şunlardır.

Adres: Yukarı Dudullu, Bayraktar Blv. No.55, 34775 Ümraniye/İstanbul Telefon: (0216) 499 91 11 Dahili : 120-121
HMI dahili adreslerindeki değerler kalıcı olmuyor sebebi nedir?


Ürünü yeni almış iseniz panelin arkasında bulunan pili aktif etmeniz gerekmektedir. Eğer yeni bir ürün değil ise pilinizi değiştirmeniz gerekmektedir. Pili nasıl aktif edeceğiniz ekteki dosyada gösterilmiştir.

Dosya: HMI_022.pdf
Ekranın üst kısmında '' Illegal Data Address'' şeklinde hata alıyorum. Anlamı nedir? Neyi kontrol etmeliyim?


Panel ile haberleştirme sağlamak istediğiniz cihaz arasında yanlış ya da eksik bir adres kullanmış olabilirsiniz. Bu uyarıyı almamak için haberleştirmek istediğiniz cihazın protokolüne uygun adresler kullanmanız gerekmektedir.
HMI'ı dikey olarak kullanmam mümkün mü? Bunu anlatan bir döküman paylaşabilir misiniz?


Paneller genellikle yatay şekilde kullanıllır. Ancak ihtiyaca göre dikey görünümlü olarak da kullanılmaktadır. Paneli dikey modda kullanmak için yapmanız gereken ayar dosya ek*inde gösterilmiştir. Dikey modunda kullanabileceğiniz ekran modelleri şunlardır; Exp20-TTA, iXP tüm modeller, iXP2 modelleri(H serisi hariç).

Dosya: HMI_024.png
Kullandığım ekran modelini değiştirmek istiyorum(Örn. XP den iXP ye geçiş). Yeniden program yazmama gerek var mıdır? Değişiklik yapmadan istediğim modele çevirmem mümkün müdür?


XGT Paneller arasında model değişikliği yaptığınızda oluşturmuş olduğunuz programı tekrardan hazırlamanıza gerek kalmaz. Üst segment bir modelden alt segment bir modele geçtiğinizde bu model donanımsal olarak yeterli ise bir sorun oluşturmayacaktır. Model değişikliğini dosyada gösterildiği yerden yapabilirsiniz.

Dosya: HMI_027.png
HMI ın dahili ayarlar(RunTime Menüsü) kısmına nasıl girebilirim?


Bu menüye girmek için iki farklı yol mevcuttur.Bunlar sırası ile ;
1) Ekran üzerinde boş bulunan herangi bir noktaya 5-6 saniye boyunca sürekli parmağınız ile dokunun.Ekranın sol alt kısmında çıkan şekle basınız.
2) Ekranın enerjisini kapatın. Enerjiyi tekrar açın ve açlılır iken ekran herhangi bir noktasına parmanğınız ile seri bir şekilde basıp çekin ve tekrar basın. Bu işlemi ekran açılana dek yapın.
XP Manager programı nedir? Nerden temin edebilirim ?


Bir XGT paneli satın aldığınızda içerisinde default olarak bazı özellikler yer kaplamaması amacı ile yüklü olarak gelmez. XP MANAGER programı sayesinde panelinize şu özellikleri kazandırabilirsiniz. RapıNet,Program Monıtor,NC Program Monıtor, XP-VNC Server,Web Server ve FTP Server. XP Manager programı kurulum dosyasına https://www.antdestek.com/dosya-paylasimi linkinden ulaşabilirsiniz.
XP Builder Programını XG5000 Programı ile birlikte simule edebilir miyim?


Evet. XP Builder editör programını tek başına simulasyon özelliğini kullanabileceğiniz gibi XG5000 programı ile de senkron şekilde simule edebilirsiniz. Bunun için yapmanı gereken simulasyonu başlatmadan önce fotoğrafta gösterilen 'Use PLC Simulator' seçeneğini aktif etmeniz yeterli olacaktır. Ayrıntı için ekteki dosyayı inceleyebilirsiniz.

Dosya: HMI_030.png
Daha önce kaydetmiş olduğum bir programı daha düşük bir XP Builder versiyonunda açabilir miyim?


LS Electric tarafından oluşturulmuş olan XP builder panel editör programı yeni özelliklerin çıkması ve hataların giderilmesi amacıyla yeni versiyonlar çıkartmaktadır. Örneğin XP Builder programının 2.10 isimli versiyonunda hazırlamış olduğunuz programı versiyon 3.10 da açtığınız takdirde bu programınızı tekrar 2.10 versiyonlu programda açmanız mümkün olmamaktadır. Programları açar ve kaydeder iken bunu dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.
Barkod okuyucu kullanmam gerekiyor ve HMI ile bağlantı kurmak istiyorum. Bununla ilgili dökümanı nerde bulabilirim?


Barkod okuyucu ile iligili ayrıntılı dökümanlara fotoğrafta gösterildiği gibi Help > XP Builder Manual kısmına girerek inceleyebilirsiniz. (Ekte gösterilmiştir)

Dosya: HMI_032.png
XPO-PSEA ek modülü kullanuyorum.Profibus-DP üzerinden Siemens PLC ile nasıl haberleşme sağlayabilirim ?


XGT panellerde profibus haberleşmesini kullanmamız için opsiyon modülü olarak XPO-PSEA modülünü kullanabiliriz. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_033.pdf
XGT Paneli ile LS PLC arasında RTC(Reel Time Clock) saatini nasıl senkronize edebilirim?


1. XG5000 ve XP-Builder'ı çalıştırın.
2. XG5000'de [DATEWR] komutunu kullanmanız gerekiyor.
3. M0000 bit aktifse, RTC değeri değişecektir.
4. Tetikleyici bit (M0000) XGT Paneli tarafından açılacaktır.
5. XP-Builder'da zamanı senkronize etmek için Script oluşturun.
6. [Project Property] içindeki [Global Script Ayarları] 'na oluşturmuş olduğunuz Scripti ekleyin. [HS000.C] bayrağı 60s ON-OFF zamanlayıcı anlamına gelir.
7. XGT Paneli global scripte göre her bir dakikada bir plc'ye RTC değerlerini yazacaktır.Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için fotoğrafları inceleyiniz.

Dosya:

HMI_0341.png

HMI_0432.png
Bir seferde bir nesneyi kolay bir şekilde çoğaltmamın yolu var mı? Nasıl yapabilirim?


Evet bu mümkündür. Ayrıntılar için lütfen ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_035.pdf
HMI'yi uzaktan izleyebilir ve kontrol edebilir miyim?


Evet bu mümkündür. XGT Panellerde Ethernet özelliğine sahip modellerinde VNC ve XP Remote özellikleri sayesinde Panel yanınızda olmasa bile panel ekranını izleyebilir veya müdahale edebilirsiniz.
HMI ve diğer marka sensörlerini Modbus RTU protokolü ile haberleşmesini istiyorum. HMI Masteri sensörleri de slave olarak kullanmak istiyorum. Yapılandırmayı nasıl yapabilirim ve haberleşme parametrelerini nasıl ayarlayabilirim?


Evet bu mümkündür. Ayrıntılar için lütfen ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_038.pdf
XP Builder da yaptığım programa nasıl şifre koyabilirim?


Evet.Oluşturmuş olduğunuz programınızda şifre belirleyebilirsiniz. Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyebilirsiniz.

Dosya: HMI_042.pdf
XP Builder Programını Simüle edebilir miyim?


Evet. Bir panel kullanmadan oluşturmuş olduğunuz projenizi test edebilirsiniz. XP Builder editör programı içerisinde TOOL --> Simulation seçeneğine tıklayarak simulasyonu başlatabilirsiniz. Programınızda bir hata olduğu takdirde simalasyon özelliğini çalıştıramazsınız.

Dosya: HMI_043.png
Ethernet kablosu ile nasıl program yüklerim/çekerim?


Panelinize ethernet kablosu ile bağlanarak programınızı Upload/Download yapabilirsiniz. Bu yöntemi kullanmanız için panelinizde ethernet özelliği olması gerekmektedir. Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_048.pdf
HMI da pilin durumunu nasıl kontrol edebilirim ?


HMI da pilin zayıfladığını öğrenmek için 'NVRAM Low battery warning ' durum bitini kullanabiliriz ya da panelin Runtime menüsünden yararlanabilirsiniz. Ayrıntı için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_049.pdf
Mini USB kablo ile nasıl program yüklerim/çekerim?


Panelinize Mini USB kablosu ile bağlanarak programınızı Upload/Download yapabilirsiniz.Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_50.pdf
HMI ekranı Windows(CE) açılış sayfasında dondu , nasıl tekrar yükleyebilirim?


Paneliniz çeşitli sebeplerden dolayı(Program yüklerken işlemi yarıda kesmek vb) Windows ekranında donabilir. Bununla alakalı destek almak için lütfen servisimize başvurunuz.
Ethernet üzerinden PLC ve HMI arasındaki haberleşmeyi nasıl sağlarım? Ayarları nasıldır ?


Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_052.pdf
HMI üzerinde - XP Builder programında 'xxxxxx'' diye hata veriyor. Hatanın açıklamasına nerden ulaşabilirim?


XP Builder programında üst kısımda yer alan durum çubuğunda 'Help' kısmına giriniz. Burada 'XP Builder Manual' bölümünü açarak hata ile ilgili açıklamaya ulaşabilsiniz.

Dosya: HMI_054.png
RS232 üzerinde nasıl program yüklerim, çekerim? Bu kablonun bağlantı konfigürasyonu nasıl olmalıdır?


Panelinize RS232 ile bağlanarak programınızı Upload/Download yapabilirsiniz.Ayrıntılar için dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_055.pdf
XP builder da harici grafik/gif vb nasıl eklerim?
Oluşturduğum grafik kütüphanesini başka projelerde nasıl kullanabilirim?


Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_056.pdf
XP Builder da şifre ya da kullanıcı modları nasıl oluşturabilirim?


Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_058.pdf
XP Builder da oluşturduğum projeye dil seçeneği eklemek istiyorum ? Nasıl yapabilirim?


Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_059.pdf
XP Builder programında Makro/Script yazarak projeyi nasıl geliştirebilirim? Bu konuda bir kaç örnek program, bunun yanında ,yazım kurallarını ve kullanılan komutları içeren bir dosya paylaşabilir misiniz?


Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_060.pdf
Panel mini usb kablo ile program yükleme/çekme yapamıyorum. Neyi kontrol etmem gerekiyor?


Öncelikle bağlantı kablonuzun çalışır durumda olduğundan emin olun. Kullanmış olduğunuz kablo boyu çok uzun ise parazit vb. durumlardan dolayı bağlantı kurmakta sorun yaşabilirsiniz. XP Builder editör programının driver dosyaları silinmiş olabilir. Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_062.pdf
XG5000 programı içerisinde oluşturmuş olduğum tag leri XP Builder programında kullanabilir miyim?


Evet kullanabilirsiniz. Ayrıntılar için ekteki dosyayı inceleyiniz.

Dosya: HMI_063.pdf

XGT InfoU

INFOU ile Siemens PLC arasında bağlantı nasıl kurulur?


Lütfen ekteki dosyaya bakınız. Dosya: EndustiyelEthernetKart_SiemensPLC.pptx
XGT-InfoU'yu bilgisayarıma nasıl kurarım?


Lütfen ekteki dosyaya bakınız. Dosya: INFOU_KurulumRehberi.pptx
Eklediğim "TAG"lerden okuduğum değerler, kaynak cihazdan farklı. Ne yapabilirim?


Dosya: InfoU_TagAnormalDeger.pptx
XGT-InfoU'yu bilgisayarıma kurarken sorun yaşadığımda ne yapabilirim?


Lütfen ekteki dosyaya bakınız. Dosya: INFOU_KurulumHatasi.pptx
InfoU'daki Global Script özelliği ile, basit işlemler nasıl yapılır?


Dosya: InfoU_GlobalScript.pptx
InfoU başlatıldıktan sonra,"inconsistent tag" hatası kısa bir süre geldi ve kendiliğinden giderildi. Bu durumda ne yapmalıyım?


Lütfen "Tag Properties" penceresinde "inconsistent tag" hatası veren "TAG"in ayrıntı bilgilerini kontrol edin. "Save Tag Value When Exit" işaretlenmiş ise, lütfen işaretini kaldırın. Bunun nedeni, "TAG" değerinin InfoU kapatılmadan hemen önce (Tag Database)'ine otomatik olarak depolanması ve yeniden başlatıldığında kaydedilen değerin her bir "TAG"e yüklenmesidir. Dosya: InfoU_InconsistentTAGBaslangicta.pptx
Kullanım klavuzunda yazdığı gibi yapılandırmama rağmen, "Report" özelliği hiç Excel dosyası oluşturmadı. Ne yapabilirim?


Ekli dosyaya bakın. - Rapor Özelliği ayarındaki "Scan Cycle", Excel form dosyasına kaydetmek istediğiniz kayıt "TAG"lerinin "Acquisition Cycle" süreleri ile aynı olmalıdır. (Doğru ayar durumunda, "TAG"ler kırmızı gölge ile görüntülenecektir, yukarıdaki resimlere bakın.) Lütfen her şeyin buna göre yapılandırıldığından emin olun. Dosya: InfoU_ExcelRaporAlinamadi.pptx
InfoU'da "Report" özelliğinin raporları Excel formatında doğru oluşturduğunu nasıl kontrol edebilirim?


Exceli açın / Eklentiler (Add-ins)e gidin ve ‘InfoU Report -> Open’a tıklayın.

  • "Report list" penceresi açıldıktan sonra, "Report list"deki istediğiniz raporu seçin ve sağ tıklayın.
  • "View Report"u seçin -> "Database" - "Database"in amacı, kullanıcının kaydedilecek verileri, rapor almak için belirlenmiş periyodik süre gelmeden önce görüntülemesini sağlamaktır. Bu işlem esnasında lütfen InfoU'nun düzgün bir şekilde çalıştığından emin olun.
  • Yukarıdaki fonksiyonu kullanarak, kayıt edilecek değerlerin doğru okunduğundan emin olursunuz. Eğer bir veri "******" gösteriyorsa, kayıt alındığındada aynı hatayı verecektir.
  • Yukarıdaki gibi bir hata oluşması, farklı sebeplerden ötürü olabilir. Sistemi genel olarak kontrol etmelisiniz.
Dosya: InfoU_ReportFileCheck.pptx
Kayıt "Logging" alınacak verilerin, kayıt periyotlarını nasıl ayarlayabilirim? "Trend" ve "Report" özelliklerinde, verilerin güncelleme periyotlarını nasıl ayarlayabilirim?


Lütfen ekteki dosyaya bakınız. Dosya: InfoU_LogPeriyod.docx
InfoU "Alarm" bildirisi gönderirken, alarm mesajındaki sütunların karakter sayılarını nasıl değiştirebilirim? (Print, SMS, E-Posta)


Lütfen ekteki dosyaya bakınız. Dosya: InfoU_AlarmPrintSMS_UserSetting.pdf

PMU

Garanti kapsamında olmayan Eski PMU'um için nasıl onarım hizmeti alabilirim?


Şu anda PMU ya teknik servis olarak sadece haberleşme birimi tamiri yapılabilmeketedir. Diğer yedek parçaları ne Türkiye nede Korede üretilmemektedir. LCD ANA KART DOKUNMATİK PANEL bulunmamaktadır.
PMU panel programlama için hangi programı indirmem gerekir?


PMU serisi panellerin editör programının ismi '' PMU Editor'' dür. Aşağıdaki linke tıklayarak programın kurulum dosyasına erişebilirsiniz. https://www.lselectric.co.kr/support/download-center veya https://www.antdestek.com/dosya-paylasimi .
PMU serisinde kullandığım ekran programımı XP-EXP-İXP serisi ekranlara dönüştürmem mümkün mü?


PMU model panellerde kullanmış olduğunuz mevcut programı otomatik şekilde XGT serisi(XP-EXP-İXP) panellere çevirmeniz mümkün değildir. Manuel olarak kendiniz düzenlemeniz gerekmektedir.

XP10

XP10 serisi ekran üretimden kalktı mı?


XP10 model panellerin üretimi devam etmektedir.
XP10 model panellerin editör programı nedir ? Nasıl temin edebilirim ?


XP10 model panelin editör programının ismi '' Panel Editor'' dür. Aşağıdaki linklere tıklayarak programın kurulum dosyasına erişebilirsiniz. https://www.lselectric.co.kr/support/download-center veya https://www.antdestek.com/dosya-paylasimi
XP10 model panellere program yüklemek için kullanınlan kablo şeması nasıldır? Nasıl temin edebilirim?


XP10 model panel için PC-HMI arası bağlantı kablo şeması ektedir. Bu model için bağlantı kablosunun satışı güncel olarak malesef yoktur.

Dosya: HMI_006.pdf
XP10 model panellerin hangi haberleşme portlarına sahiptir? Bağlantı şemaları nasıl olmalıdır?


XP10 model panel RS-422/485 ve RS-232C portlarına sahiptir. PLC modelleri ilgili bağlantı şemalarına ekteki dosyadan erişebilirsiniz.

Dosya: HMI_007.pdf
XP10 ve IG5A sürücüyü haberleştirmek mümkün müdür?


XP10 ve IG5A sürücü arasında; haberleşme yöntemini 'LS İNVERTER' ya da 'MODBUS' seçerek haberleşme sağlayabilirsiniz. XP10 panelin RS485 portunu kullanmalısınız. Bağlantı şemasına Panel Editör programında bulunan 'wiring' bölümünden ulaşabilirsiniz.